Biuro PrasoweKapitan Biura Prasowego: Jakub Kowalski

Osobą odpowiedzialną za sprawne funkcjonowanie biura prasowego The Tall Ships’ Races 2007 jest Jakub Kowalski, który do pomocy ma całą - wymienioną niżej - załogę biura. Każda z tych osób, w ramach swoich kompetencji, będzie służyć radą w najdrobniejszej nawet sprawie. Wszelkiej pomocy akredytowanym dziennikarzom będzie mogła udzielić także Corinne Hitching, reprezentująca Sail Training International.

Miejsce Biura Prasowego

Biuro Prasowe The Tall Ships’ Races 2007 mieścić się będzie w budynku Akademii Morskiej przy ul. Wały Chrobrego 1-2 w Szczecinie. Pomieszczenia Biura Prasowego usytuowane są na parterze w salach nr 19 (Briefing Room) i 30 (Biuro Prasowe). Do dyspozycji dziennikarzy pozostają: stanowiska pracy z komputerami, internetowe łącza kablowe, bezprzewodowy dostęp do internetu, łączność telefoniczna i faxowa, sala do konferencji prasowych i briefingów, stoliki kawowe. We wszystkim pomagać im będą hostessy Biura Prasowego.

Terminy działalności i godziny otwarcia

Biuro Prasowe działać będzie w dniach 2-8 sierpnia 2007 według następującego harmonogramu:

  • 2 sierpnia 2007 (czwartek) w godzinach 10.00 - 18.00
  • 3 sierpnia (piątek) w godzinach 8.00 - 22.00
  • 4 sierpnia (sobota) w godzinach 8.00 - 22.00
  • 5 sierpnia (niedziela) w godzinach 8.00 - 22.00
  • 6 sierpnia (poniedziałek) w godzinach 8.00 - 22.00
  • 7 sierpnia (wtorek) w godzinach 8.00 - 22.00
  • 8 sierpnia (środa) w godzinach 8.00 - 18.00

Gdyby imprezy towarzyszące The Tall Ships’ Races przeciągały się w czasie, Biuro Prasowe może także wydłużyć godziny swojej pracy. Poza godzinami pracy do dyspozycji dziennikarzy jest specjalny telefon Biura Prasowego: +48 601 394 994 (prosimy korzystać z niego tylko w wyjątkowych sytuacjach).

Identyfikatory

Wstęp do pomieszczeń Biura Prasowego i na łódkę prasową tylko na podstawie identyfikatora. Identyfikatory ze zdjęciami do odbioru w Biurze Prasowym od 1 sierpnia od godziny 12.00.
Jeżeli ktoś z Państwa nie przesłał swojej fotografii, będzie możliwe wykonanie zdjęcia w Biurze Prasowym.

Tłumacze

Do dyspozycji akredytowanych dziennikarzy w Biurze Prasowym będą tłumacze (angielski, rosyjski i niemiecki), którzy będą pomagać w tłumaczeniu konferencji prasowych i materiałów informacyjnych przygotowywanych przez Biuro Prasowe, oraz w wywiadach „one on one”. Do Państwa dyspozycji będą:

  • Agnieszka Kowalik: język angielski
  • Julija Słaby: język rosyjski
  • Igor Meller: język niemiecki

Informacje i newslettery

Załoga Biura Prasowego na bieżąco - w dniach i godzinach pracy biura - tworzy komunikaty prasowe, wydawane w Biurze Prasowym w postaci drukowanej, a także umieszczane na stronie internetowej The Tall Ships’ Races: www.szczecin2007.pl. Komunikaty dotyczą przebiegu zlotu, w tym także imprez mu towarzyszących. Na podstawie komunikatów, a także opisanego niżej serwisu zdjęciowego, w dniach 2-7 sierpnia tworzone są specjalne newslettery Biura Prasowego, rozdawane w wersji drukowanej, a także kolportowane w wersji elektronicznej wśród wszystkich dziennikarzy akredytowanych przy imprezie. Osobą odpowiedzialną ze serwis informacyjny jest Rafał Sak.

Serwis zdjęciowy

Biuro Prasowe oferuje, aktualizowany kilka razy dziennie, serwis fotograficzny The Tall Ships’ Races 2007 dostępny na stronie: www.szczecin2007.pl, a także w Biurze Prasowym. Współpracująca w tym celu z Biurem Prasowym firma Via Medium zadba, aby dostęp do zdjęć ilustrujących najważniejsze wydarzenia The Tall Ships’ Races 2007 był bieżący.

Konferencje prasowe i wywiady „one on one”

Biuro Prasowe codziennie organizuje konferencje prasowe z organizatorami The Tall Ships’ Races oraz przedstawicielami załóg. Terminy i godziny rozpoczęcia konferencji będą podawane w Biurze Prasowym z odpowiednim wyprzedzeniem. Na życzenie dziennikarzy będą organizowane konferencje z wybranymi przez nich osobami. Na specjalne życzenie istnieje również możliwość zaaranżowania wywiadów „one on one” z wykorzystaniem tłumaczy Biura Prasowego.

Informacja hotelowa

Biuro Prasowe zapewni Państwu informację na temat szczecińskich hoteli i miejsc noclegowych (dane teleadresowe, lokalizacja, dostępność miejsc). Biuro nie zapewnia rezerwacji miejsc noclegowych.


Urząd Miasta Szczecin, Plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin, tel./faks +48 91 42 45 992 | Wszelkie prawa zastrzeżone | regaty@um.szczecin.pl