Chwalą nas

Rekomendacja do Nagrody Przyjaznego Brzegu

The Tall Ships’ Races dopiero się skończył, a już dowiedzieliśmy się, że Szczecin został oficjalnie zarekomendowany do Nagrody Przyjaznego Brzegu. W skład jury wchodzą przedstawiciele Polskiej Organizacji Turystycznej, Polskiego Związku Żeglarskiego, innych organizacji i instytucji oraz laureatów Grand Prix z poprzednich lat.

Regulamin Nagrody przewiduje trzy etapy:

  • rekomendowanie przez co najmniej 2 członków jury (czemu już stało się zadość),
  • zgromadzenie dodatkowych informacji uzasadniających pozostałym członkom jury przyznaną rekomendację,
  • podjęcie ostatecznych decyzji na plenarnym posiedzeniu jury.

Ostateczną decyzję o przyznaniu Nagrody podejmie całe jury na początku 2008 roku, a nagrody tradycyjnie wręczone zostaną w czasie warszawskich Targów WIATR i WODA.

W rekomendacji uwzględniono nie tylko sam przebieg Zlotu (liczbę żaglowców, jachtów i innych jednostek, które przybyły do Szczecina), ale także program zaoferowany załogom, innym gościom zagranicznym, polskim turystom i mieszkańcom Szczecina; wcześniejsze starania o jak najlepsze przygotowanie nabrzeży i terenów, na których odbywały się imprezy zlotu; zabezpieczenie logistyczne (od bezkolizyjnego organizowania spotkań dla załóg, VIP-ów i publiczności, z możliwością wzajemnego poznania się, po zapewnienie porządku i bezpieczeństwa)

Symboliczne były obawy, że skoro przy poprzedniej edycji zlotu Kopenhaga nie tylko zalana została gośćmi, ale i nieuniknionymi produktami ich obecności „więc w Szczecinie może być tylko gorzej”; Szczecin okazał się nawet pod tym względem znacznie bardziej komfortowy i przyjazny, zaś przy wielkiej liczbie uczestników Zlotu niemal zbędne były interwencje służb policyjnych i medycznych...

Biuro Prasowe TTSR
2007/08/08 11:02:00

» Archiwalne wiadomości

» Archiwalne wiadomości

Urząd Miasta Szczecin, Plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin, tel./faks +48 91 42 45 992 | Wszelkie prawa zastrzeżone | regaty@um.szczecin.pl