Szczecińska (za)duma

Teren zlotu The Tall Ships’ Races 2007 opustoszał

Ciszę, która zapanowała po odpłynięciu najwspanialszych żaglowców świata, zakłócają jedynie odgłosy dźwigów, młotów i innych narzędzi używanych obecnie do demontażu ostatnich stoisk. Tak jak przed zlotem, ze względu na trwające ostatnie etapy rozmontowywania sceny głównej, zamknięte są zejścia z korony Wałów Chrobrego. Po moście pontonowym łączącym obydwa brzegi Odry nie zostało już śladu. Tuż przed południem w drogę powrotną do Ulanowa wypłynęli na swoich tratwach flisacy, a miejsca zajmowane jeszcze niedawno przez "Dar Młodzieży", "Lorda Nelsona", "Cuauthemoca" i inne kolosy zajęły statki wycieczkowe i pływające restauracje.

Krzątają się jeszcze służby porządkowe, "Remondis” wywozi puste kontenery po odpadkach, powoli składane są barierki oddzielające wodę od lądu. Prawie wszyscy pracują w nostalgicznym milczeniu. Spacerowicze z tęsknotą spoglądają z Wałów Chrobrego na Łasztownię. "Szkoda, że popłynęli. Mam nadzieję, że niedługo wrócą” - mówi pan Zbigniew ze Szczecina i zaraz dodaje: "Jak żyję nie widziałem czegoś tak pięknego. W domu o niczym innym nie mówimy, a pewnie i wnukom jeszcze będę opowiadał, że jak przypłynęły te wspaniałe statki, to ja tu byłem i na własne oczy je widziałem".

Biuro Prasowe TTSR
2007/08/08 13:46:00

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

» Archiwalne wiadomości

» Archiwalne wiadomości

Urząd Miasta Szczecin, Plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin, tel./faks +48 91 42 45 992 | Wszelkie prawa zastrzeżone | regaty@um.szczecin.pl