Konferencja STI 2006 w Szczecinie

Konferencje

 

 

"Hearts of Darkness: Melville and Conrad in the Space of World Literature and Culture"

Podczas obchodów The Tall Ships’ Races 2007 w Szczecinie zorganizowana zostanie konferencja pod hasłem "Hearts of Darkness: Melville and Conrad in the Space of World Literature and Culture" poświęcona twórczości wielkich pisarzy i marynistów: Hermana Melville’ a i Josepha Conrada - Korzeniowskiego.

27 września 2005 r. Paweł Jędrzejko oraz Milton M. Reigelman - przedstawiciele The Melville Society, amerykańskiego Towarzystwa koncentrującego swą działalność na twórczości Hermana Melville’a gościli w Szczecinie i uzgadniali szczegóły organizacji konferencji. Stanowi to dla miasta wyróżnienie zważywszy, że będzie to drugie w historii Towarzystwa wydarzenie melvillistyczne zorganizowane poza granicami USA.

Celem konferencji jest stworzenie możliwości spotkania dla naukowców z całego świata i otwarcia ponad wszelkimi podziałami poważnej humanistycznej debaty na temat kulturowej spuścizny Hermana Melville’a i Joseph’a Conrada - Korzeniowskiego. Organizatorzy podkreślają fakt międzynarodowej promocji Szczecina jako miasta o bogatych tradycjach handlowych i morskich oraz kolosalnym współczesnym potencjale.

Pobyt w Szczecinie, pomimo, że krótki, goście zaliczają do udanych, miasto zrobiło na nich duże wrażenie, zaś uniwersytecka aula, która prawdopodobnie będzie stanowiła miejsce obrad, okazała się wystarczająco duża by pomieścić zarówno uczestników i prelegentów, jak i przybyłą publiczność.
Zainteresowanym przypominamy, że najsławniejsze dzieła Hermana Melville’a to "Moby Dick", natomiast Josepha Conrada - "Lord Jim" czy "Heart of Darkness".

 

 

 

ŻEGLARSKA KONFERENCJA STI W SZCZECINIE

STI to główny organizator regat The Tall Ships’ Races. Co roku, po zakończeniu imprezy, organizuje międzynarodową konferencję podsumowującą regaty i inne wydarzenia związane z STI.

Szczecin otrzymał prawo organizacji dorocznej konferencji Sail Training International w 2006 r. Była ona doskonałą okazją do zaprezentowania przygotowań Miasta do organizacji finału Regat The Tall Ships’ Races 2007. Szczecin wyznaczył nowe standardy dla konferencji organizowanych przez STI – takie wnioski płyną z tej największej konferencji żeglarskiej na świecie, która odbywała się w Szczecinie w dniach 17 - 19 listopada 2006r.

 

 
KONFERENCJA DLA MŁODZIEŻY W RAMACH DOROCZNEJ KONFERENCJI SAIL TRAINING INTERNATIONAL
 
W dniach 17 – 19 listopada 2006 r. w Szczecinie odbyła się Doroczna Konferencja STI podsumowująca regaty The Tall Ships’ Races 2006 oraz przygotowująca regaty przyszłoroczne. W związku z tym Biuro ds. Organizacji Regat 2007 specjalnie przygotowało młodzieżową część konferencji.

 

 


Urząd Miasta Szczecin, Plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin, tel./faks +48 91 42 45 992 | Wszelkie prawa zastrzeżone | regaty@um.szczecin.pl