Imprezy towarzyszące podczas TTSR2007 - MTS

Imprezy towarzyszące

Międzynarodowe Targi Szczecińskie - oficjalny partner szczecińskiego Biura Organizacji Regat The Tall Ships’ Races 2007.
 
 
 
 
JARMARK ROZMAITOŚCI 2007 - Podczas Dni Morza 2007
08.06 - 10.06
 
Dni Morza to sztandarowa szczecińska impreza z tradycjami, jedna z większych imprez plenerowych w Polsce. Od wielu lat w środkowy weekend czerwca mieszkańcy naszego regionu i miasta oraz turyści, spotykają się na wielkiej morskiej zabawie.
Kilka scen, liczne koncerty, występy gwiazd, parki rozrywki - wesołe miasteczka, place zabaw itp., imprezy sportowo-rekreacyjne, pokazy na lądzie i na wodzie, gry i zabawy, spektakularny pokaz sztucznych ogni oraz parada jednostek pływających.

W czasie Dni Morza odbywa się nierozerwalnie połączony z imprezą  „Szczeciński Jarmark Rozmaitości”. Na stoiskach   jarmarkowych handlowcy, artyści,  rzemieślnicy, prezentują rękodzieło, pamiątki, wyroby regionalne, różnorodne gadżety, biżuterię, zabawki, pamiątki, upominki, balony, itp. Nie brakuje też dobrej kuchni.
Przez 3 dni imprezę odwiedza ok. 300.000 osób


Zgłoszenia i informacje:

Olga Szynkowska

tel. 091464 44 05, 091 464 44 01
 
 
 
JARMARK MORSKI 2007 - Podczas zlotu żaglowców The Tall Ships’ Races 2007
04.08 - 07.08

W ramach finału regat The Tall Ships’ Races 2007  Międzynarodowe Targi Szczecińskie we współpracy z Biurem Organizacji Regat i Wydziałem Działalności Gospodarczej i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Szczecin organizują wielki JARMARK MORSKI, który odbędzie się w Szczecinie, w dniach 4-7 sierpnia 2007 r. Miejscem organizacji imprezy są Wały Chrobrego i okolice, łącznie z Łasztownią.

 
Impreza o nazwie Jarmark Morski składa się z następujących części:
Prezentacyjnej:  EXPO-NAUTICA Boat Show – Targi Sportów Wodnych
Rozrywkowej: WYSPY PIRATÓW – wesołe miasteczka, parki rozrywki, place z dmuchanymi zabawkami, animatorami zabaw dla dzieci, interaktywnymi wystawami i prezentacjami.
Gastronomicznej: SMAK ŚWIATA – restauracje wielkopowierzchniowe, punkty małej gastronomii – letnie ogródki na wolnym powietrzu
Handlowej: NA KUPIECKIM SZLAKU – stoiska z pamiątkami, rękodziełem, wyrobami regionalnymi również spożywczymi.

Zapraszamy do uczestnictwa kupców, rzemieślników, gastronomików i artystów  chcących uświetnić swoją obecnością zlot żaglowców i ze swoimi produktami zagościć w domach i pamięci licznie przybyłych turystów i mieszkańców Szczecina.


Zgłoszenia i informacje:

Olga Szynkowska

tel. 091464 44 05, 091 464 44 01


 
 
 
EXPO-NAUTICA 2007 Boat Show - podczas The Tall Ships’ Races 2007
04.08 - 07.08
 
 
Szczecin ma wiele naturalnych atutów, takich jak znakomite położenie , wiatr i słońce, doskonałe akweny wodne, ale oprócz tych darów przyrody - kluby żeglarskie, wygodne i bezpieczne mariny oraz świetnych organizatorów. Sport żeglarski rozwija się w Szczecinie sukcesywnie od zarania miasta. Nie ma w tym stwierdzeniu cienia przesady, o czym wiedzą wszyscy, których żywiołem są woda, wiatr i żagle i byli choć raz w naszym mieście.
 
W przyszłym roku przy Wałach Chrobrego i Nabrzeżu Starówka w samym sercu miasta, położonego po obu stronach Odry, zacumują żaglowce z całego świata podczas The Tall Ships’ Races. W ich pobliżu - na Wałach Chrobrego i Łasztowni, staną sceny koncertowe, powstaną wioski żeglarskie, place gier i zabaw marynarskich, otworzą się kramy z pamiątkami ze zlotu oraz wyrobami regionalnego rzemiosła m.in. z Danii, Szwecji, Finlandii.A wieczorne parady jednostek na Odrze oraz widowiska na pokładach żaglowców pozwolą choć trochę poznać i poczuć klimat wielowiekowej morskiej tradycji.
 
Podczas The Tall Ships’ Races odbędą się  Targi  Expo-Nautica 2007. Będzie to doskonała okazja do nawiązania nowych i umocnienia istniejących kontaktów biznesowych z przedsiębiorcami z branży z całego świata.
 
Podczas The Tall Ships’ Races  zacumują żaglowce z całego świata: te największe (klasa A) i tradycyjne, z kilkudziesięcioletnią historią (klasa B), mniejsze jednostki morskie, w regatach ścigające się w klasie C (bez spinakera) oraz D (ze spinakerem), ściągajac jednocześnie tysiące zwiedzających. Organizacja Targów Sportów Wodnych w centrum miasta podczas tak wielkiego przedsięwzięcia - daje możliwość do interesującej, wręcz niekonwencjonalnej prezentacji swojej oferty. Zapraszamy zatem do współpracy producentów, projektantów, dystrybutorów łodzi oraz innego sprzętu pływającego, elementów wyposażenia jachtów, sprzętu ratowniczego oraz materiałów do produkcji i konserwacji. Zapraszamy także producentów i handlowców sprzętu do nurkowania, windsurfing’u i akcesoriów wędkarskich, odzieży sportowej, akcesoriów pływackich oraz ośrodki szkoleniowe i turystyczne. 
 
Informacje i zgłoszenia:
Marzena Piotrowska
Tel. 091 464 44 13, 091 464 44 01

Urząd Miasta Szczecin, Plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin, tel./faks +48 91 42 45 992 | Wszelkie prawa zastrzeżone | regaty@um.szczecin.pl